Aktuality

VÝROČNÍ KONFERENCE AVZ - květen 2021

Vážení kolegové a obchodní partneři,

dovolujeme si Vás upozornit a pozvat na velmi zajímavou a skutečně originální on-line konferenci AVZ, kde budou vystupovat ti nejfundovanější odborníci a kde se dozvíte ty nejaktuálnější informace z oblasti veřejných zakázek a jejich zadávání.

Víme, že osobní setkání nic nenahradí a i nám už nabídky on-line školení lezou krkem. Tato akce bude ale jiná. Jaká? Napoví https://www.avzkonference.cz/videopozvanka.html

Koná se v úterý 25. 5. 2021 a rozhodně bude stát za to.

Podrobnosti, program a možnost rezervace: www.avzkonference.cz

Vloženo: 19.05.2021

Zapojili jsme se do výzkumu University Karlovy v oblasti veřejných zakázek

Zapojili jsme se do výzkumu veřejných zakázek, který provádí Universita Karlova ve spolupráci s konsorciem zahraničních universit. Tento výzkum fungování veřejného zadávání  identifikuje hlavní problémy současného systému veřejného zadávání a otevře debatu snížení administrativní náročnosti celého procesu. 

Jste zadavatel ?
Vyplňte tento anonymní dotazník i Vy. Každý vyplněný dotazník zvyšuje reprezentativnost celého výzkumu. Dotazník naleznete zde: https://www.surveymonkey.com/r/53GKKQC

 

Vloženo: 01.09.2020

NEN je ve FEN

Víte, že přes FEN.cz se můžete dostat k veřejným zakázkám zadávaným přes různé elektronické nástroje ? Funkční elektronický nástroj FEN přinesl během léta  řadu novinek, z níž za nejdůležitější považujeme skutečnost, že NEN už jde přes FEN ! Tedy dodavatelé registrovaní v Centrální databázi dodavatelů ve FEN mohou v tomto systému najít i veřejné zakázky zveřejňované v Národním elektronickém nástroji NEN. Více informací najdete na www.fen.cz.

 

Vloženo: 30.07.2020

Rozsah povinností administrátora veřejné zakázky

16. 7. 2020 jsme se zúčastnili semináře pořádaného Unií administrátorů veřejných zakázek na téma "Rozsah povinností administrátora veřejné zakázky". Jde o jeden z prvních počinů UNIAVEZ, jejímž jsme zakládajícím členem. O profesionalizaci oboru, ve kterém působíme již více než 20 let, se zasazujeme již dlouhou dobu a doufáme, že se nám s kolegy podařilo nakonec najít tu správnou platformu, která by mohla k tomuto cíli přispět. Už nyní pracujeme na vzorové příkazní smlouvě na administraci veřejné zakázky, kterou UNIAVEZ následně volně poskytne všem zájemcům.

Vloženo: 24.07.2020

Nabídka individuálního praktického školení NEN

Povinná elektronická komunikace v zadávacích řízeních včetně používání Národního elektronického nástroje (NEN) určeného pro administraci a zadávání veřejných zakázek je v plném proudu. Nabízíme Vám možnost uskutečnit individuální praktické školení pracovníků Vaší firmy s kvalifikovanou školitelkou Národního elektronického nástroje (NEN) pro zadávání veřejných zakázek Petrou Pýchovou, DiS. Školení se může konat ve Vaší firmě nebo v našich prostorách s kapacitou 5 osob. V případě zájmu či dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Vloženo: 01.07.2020

Prokazování kvalifikace zahraničního dodavatele dle ZZVZ

V čísle 01/2019 časopisu Veřejné zakázky v praxi najdete na str. 14 -17 článek na téma Prokazování kvalifikace zahraničního dodavatele a kvalifikace získané v zahraničí, na kterém se autorsky podílela naše  Martina Bufková Rychecká.

Vloženo: 10.01.2019

Administrátor veřejných zakázek - profese na vymření?

Zda jsou administrátoři veřejných zakázek na vymření si můžete přečíst v článku, který publikovala naše  Martina Bufková Rychecká v měsíčníku KOMORA.cz (04/2018).
Vloženo: 10.04.2018

Jaké jsou průměrné náklady na zpracování nabídky ?

Podle diplomové práce, na které se podílela Asociace pro veřejné zkázky (jejímiž jsme členy a zakladateli),  činí průměrné náklady na zpracování jedné nabídky 45 461,- Kč.
Více si můžete přečíst zde.

Vloženo: 09.02.2018

Méně byrokracie, více svobody

Už v říjnu začne platit nový zákon o zadávání veřejných zakázek. Leitmotivem nové normy je omezení dnešní přebujelé administrativní zátěže.
Kritikové namítají, že nový zákon může vést k nárůstu korupčních příležitostí. „Je to sice zjednodušující tvrzení, ale částečně oprávněné je. Například možnost změnit rozsah původní veřejné zakázky až o 50 procent její původní hodnoty může být skutečně zneužit“....
Přečtěte si článek na toto téma od naší  Martiny Bufkové Rychecké v časopise EURO č. 38 v příloze Právo a byznys z 09/2016.

Vloženo: 21.09.2016

Veřejné zakázky znovu a lépe

Nový zákon o zadávání veřejných zakázek má svá rizika. Zadavatelům i dodavatelům ale přinese také řadu výhod...
Přečtěte si článek na toto téma od naší  Martiny Bufkové Rychecké v časopise EURO z 5. 9. 2016.

 

Vloženo: 10.09.2016
(c) 2020 CompetConsult